Geplaatst op: 28 jul 2023
Door: Historische Vereniging Staphorst

Van Paul Batenburg uit Geldrop krijgen wij de volgende vraag:
===
Voor mijn onderzoek naar de identiteit van een gesneuvelde onbekende Canadese militair ben ik op zoek naar informatie over de heer Jan Hol.
De heer Hol is geboren in januari 1913 in Staphorst.
Vanuit zijn toenmalige adres in Zwolle is hij in november 1942 als dwangarbeider naar Duitsland gegaan. In 1945 werkte hij als melker bij een boer in de plaats Klein Flothe.

Daar heeft hij persoonlijk contact gehad met de, later gesneuvelde, Canadese militair.

Met deze gegevens wil ik proberen met de familie van de heer Jan Hol in contact te komen.
Mogelijk is zijn ervaring ergens opgetekend of doorgegeven.
Dat zou voor mij een wezenlijke bijdrage kunnen zijn om de gesneuvelde Canadese militair, begraven als onbekende soldaat, een naam te kunnen geven.
===
Wie kan Paul helpen?

Reacties kunnen hieronder geplaatst worden, maar kunnen ook gemaild worden naar info@historischeverenigingstaphorst.nl

Reageren 1 reactie

  1. willemk schreef:

    Jan Hol geboren 16-01-1913 was zoon van Jacob Hol 1873-1945 Zwolle en Hendrikje van der Horst overleden te Nieuwleusen in 1939. Er staat geen grafsteen op haar graf. grafnr 380